Powered by Smartsupp class="post-template-default single single-post postid-203 single-format-standard wp-embed-responsive right-sidebar nav-below-header fluid-header separate-containers active-footer-widgets-3 nav-aligned-left header-aligned-left dropdown-hover featured-image-active elementor-default" itemtype="https://schema.org/Blog" itemscope>
Grzejnik do pokoju

Nowoczesne grzejniki łazienkowe – co powinieneś wiedzieć?

Wśród najczęściej wyszukiwanych haseł związanych z budownictwem, prym wiedzie wyrażenie: grzejniki łazienkowe nowoczesne. Na obecnym rynku odnaleźć można wiele rodzajów ogrzewaczy. Na jaki z nich się zdecydować, aby nadać pomieszczeniu oryginalny charakter? Na jakie parametry się zdecydować? Przeczytaj artykuł i sprawdź co powinieneś wiedzieć!

Jaki grzejnik do łazienki wybrać?

Przez wiele lat ogromną popularnością wśród grzejników łazienkowych, cieszyły sie tradycyjne modele drabinkowe. Stały się one podstawowym wyposażeniem każdego nowego domu. Obecnie coraz częściej grzejniki drabinkowe zamienia się na nowocześniejsze modele, o różnych kształtach i kolorach. Jednak za nim skupisz się na dobrze grzejnika do wystroju łazienki, warto zwrócić uwagę również na inne kwestie. Jedną z najważniejszych jest materiał, z którego zostaje on wykonany. Powinien być wykonany ze stali odpornej na rdzewienie, lakierowanej proszkowo. Ponad to podczas zakupu musisz go dobrać do rodzaju ogrzewania. W tej sytuacji wyróżnia się następujące rodzaje grzejnika:

  • wodny (zasilany centralnym ogrzewaniem),
  • elektryczny,
  • z grzałką elektryczną.

Równie ważną kwestią, co dwie pozostałe jest dobranie odpowiedniej mocy grzewczej. Aby ją prawidłowo obliczyć, należy doradcy w sklepie podać wymiar pomieszczenia, a także informację o znajdującym się tam oknie. Przed dokonaniem zakupu, warto również zapytać fachowców lub poczytać opinie na forach internetowych o konkretnych producentach grzejników. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wybierzesz produkt najwyższej jakości. Co więcej warto zwrócić uwagę na kwestie związane z gwarancją – im jest dłuższa tym lepiej. Na sam koniec należy przemyśleć kolor oraz opcjonalne dodatki m.in. haczyki, półki, relingi czy wieszaki.

Nowoczesne grzejniki łazienkowe

Nowoczesny grzejnik łazienkowy pełni nie tylko funkcję grzewczą, ale także ozdobną. Producenci obecnie oferują szeroką gamę produktów, które można dostosować do niemal każdego stylu. Mnogość tych produktów sprawiła, że można je podzielić na kilka rodzajów. Wszystkie z nich dostępne są stacjonarnie, jak i na stronach internetowych taki jak homelux.pl

Grzejniki panelowe

Grzejniki panelowe swoim wyglądem przypominają tradycyjne grzejniki drabinkowe. Składają się one z szerokich elementów, które mogą zostać ułożone pionowo lub poziomo. Wśród najczęściej polecanych modeli należy wymienić m.in. grzejnik Atakama biały lub grzejnik Niagara Podwójna.

Grzejniki drabinkowe

Modele te zalicza się do najbardziej tradycyjnych, jednak obecnie można je spotkać w różnych wariantach, które idealnie wtopią się w wystrój łazienki. Dostępne są w podstawowych kolorach jak biały i czarny, ale także w, chociażby niebieskim, np. grzejnik Salto.

Grzejniki pionowe

Grzejniki pionowe składają się z pionowych elementów, których ilość nie jest z góry określona. Wyznaczana jest bowiem przez moc grzewczą. Najczęściej dobiera się do nich relingi lub wieszaki na ręczniki.

Grzejniki dekoracyjne

Grzejniki dekoracyjne jest to dość ogólna kategoria, w której fachowcy umieszczają urządzenia o nietypowym kształcie bądź kolorze. W sklepie internetowym homelux.pl odnaleźć można m.in. grzejnik Rebus czy też grzejnik Neptun.

Grzejniki rurowe

Na rynku pojawiły się stosunkowo niedawno. W krótkim czasie zyskały sympatię wiele osób. Ich nietypowy wygląd idealnie dopasowuje się do loftowych i industrialnych wnętrz. Najczęściej polecane modele to: grzejnik model E, grzejnik Fortuna Pojedy czy grzejnik Flaga Bis.

Tanie i nowoczesne grzejniki pokojowe możesz zakupić na stronie homelux.pl

Dodaj komentarz