Powered by Smartsupp class="post-template-default single single-post postid-94 single-format-standard wp-embed-responsive right-sidebar nav-below-header fluid-header separate-containers active-footer-widgets-3 nav-aligned-left header-aligned-left dropdown-hover featured-image-active elementor-default" itemtype="https://schema.org/Blog" itemscope>
akumulator do hulajnogi elektrycznej

Bateria do hulajnogi elektrycznej

Elektryczna hulajnoga na akumulator


Elektryczne hulajnogi działają na akumulatorach litowo-jonowych, są to lekkie baterie, które pozwalają pomieścić dużo energii oraz pozwalają na ponowne ładowanie. Posiadają dużą żywotność, jednak należy o nie odpowiednio dbać i stale się nimi opiekować. Żywotność zależy od bardzo wielu czynników, między innymi to, to ile ważysz, z jaką prędkością się poruszasz oraz to ile korzystać z hulajnogi elektrycznej.

Jak zwiększyć żywotność akumulatora do hulajnogi elektrycznej?


Hulajnogi elektryczne wykorzystują akumulatory do zasilania, w tych czasach wszystko powinno być przyjazne dla środowiska, dlatego hulajnogi elektryczne są ciekawą alternatywą dla osób, które chcą być eko i szybko dojeżdżać do pracy. Odpowiednie korzystanie z akumulatora do hulajnogi elektrycznej sprawi, że będziesz mógł z niej korzystać przez długi okres, zanim konieczna będzie wymiana. Aby w pełni wykorzystać akumulator, należy trzymać się sprawdzonych metod:

  • Nie przeładowywuj akumulatora hulajnogi elektrycznej
  • Trzymaj sprzęt w pomieszczeniu,
  • Jeżeli planujesz nie jeździć hulajnogą elektryczną, pamiętaj o tym, aby nie zostawiać wyładowanej baterii.
  • Trzymaj hulajnogę elektryczną w suchym miejscu.
  • Ładuj tylko wtedy gdy bateria jest całkowicie rozładowana lub praktycznie zaraz się rozładuje
  • Unikaj ekstremalnych temperatur, zarówno wysokich, jak i niskich. Staraj się nie zostawiać sprzętu na słońcu lub na minusowej temperaturze.
  • Napompuj opony w hulajnodze elektrycznej, ponieważ pozwala to ograniczyć opór i ułatwić akumulatorowi jazdę.

Jak długo ładuje się akumulator do hulajnogi elektrycznej?


Wszystko zależne jest od pojemności akumulatora, zazwyczaj jest to od 6 do 12 godzin. Przykładowo czas ładowania Xiaomi Mijia m365 pro to około 5 godzin, pozwala jednak przejechać około 40km. Bateria przystosowana jest do około 500 pełnych cyklów ładowania/rozładowania. Oznacza to, że jeśli codziennie będziesz ładował hulajnogę elektryczną, to po 500 dniach akumulator będzie nadawał się do wymiany.

Akumulator do hulajnogi elektrycznej jest do wymiany, co zrobić?


Jeśli twój akumulator do hulajnogi elektrycznej nadaje się do wymiany, należy udać się do serwisu i tam wymienić akumulator na nowy. Jeśli sam podejmujesz się wymiany akumulatora, należy pamiętać, aby stary akumulator oddać do miejsca przeznaczonego.

Bateria do hulajnogi elektrycznej

Jaki akumulator do hulajnogi elektrycznej?

Podczas wymiany najprościej zapoznać się z modelem hulajnogi elektrycznej jaki posiadasz, a następnie zakupić taki sam jak jest aktualnie używany. Najbezpieczniejszą metodą jest oddanie sprzętu profesjonalistom w serwisie, ponieważ kompleksowo zajmą się akumulatorem oraz całym sprzętem i dobiorą odpowiednią baterie do hulajnogi elektrycznej

Dodaj komentarz